W dniach 15 – 17 czerwca 2023 r., zależnie od warunków atmosferycznych, planowane jest przeprowadzenie oprysku preparatem Penergetic b w powiecie jasielskim dróg powiatowych oraz drogi wojewódzkiej 993 wraz z poboczami na odcinku od granicy z powiatem krośnieńskim w miejscowości Łysa Góra przez Nowy Żmigród, Wolę Cieklińską, Dzielec, Radość, Osobnicę do granicy z powiatem gorlickim w miejscowości Harklowa. Długość planowanego odcinka trasy, na którym prowadzony będzie oprysk w powiecie jasielskim wynosi ok. 34 km.

W związku z prowadzeniem ww. czynności mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu.
Preparat wykorzystywany do oprysku nie jest środkiem chemicznym, jest w 100 % naturalnym źródłem minerałów. Zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1272/ 2008 i 1999/45/WE substancja nie jest sklasyfikowana jako niebezpieczna, a zatem jest nieszkodliwa dla środowiska i człowieka.

mapa oprysk 2

Brak załączników.